ائتلاف آمریکا : مراقبت از حریم هوایی عراق، وظیفه ما نیست

به گزارش وبلاگ ساز ویرا، فارس نوشت: معاون فرمانده نیروهای ائتلاف بین المللی موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا گفت که نیروهای عراقی، بر حریم هوایی این کشور تسلط دارند، نه ائتلاف بین المللی و مراقبت از حریم هوایی عراق، وظیفه این ائتلاف نیست.

ائتلاف آمریکا : مراقبت از حریم هوایی عراق، وظیفه ما نیست

کریستوفر دیکا معاون فرمانده نیروهای ائتلاف بین المللی موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا ادعا کرد که آماده پاسخ به هر گونه حمله از سوی گروه های مسلح عراق هستند.

دیکا در برنامه وجهة نظر (دیدگاه) که از شبکه دجله عراق پخش می شد، گفت: باور به اینکه ائتلاف بین المللی، حمله به عراق را سهولت بخشید، یک باور اشتباه است.

وی با اشاره به اینکه نیروهای ائتلاف، آماده اند که با هر گونه حمله به نیروهای خود مقابله نمایند، گفت: نیروهای عراقی، بر حریم هوایی [عراق] تسلط دارند، نه ائتلاف بین المللی.

دیکا همچنین گفت که تحت نظر داشتن حریم هوایی عراق برای جلوگیری از هر گونه حمله به این کشور، از وظایف ائتلاف بین المللی نیست. وی در بخش دیگری از اظهارات خود درباره تصمیم اخیر دولت عراق برای ممنوعیت پروازها بدون کسب اجازه از بغداد، گفت: تصمیم دولت عراق برای اجازه پرواز دادن، تأثیری بر ما ندارد.

عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق 24 مرداد ماه جاری گفت که باید همه توافقات مربوط به پرواز در حریم هوایی عراق لغو شده و به توافقات اصولی منحصر باشد.

نخست وزیر عراق همچنین گفت که هرگونه پرواز بر خلاف آنچه گفته شده، پرواز از سوی دشمن تلقی خواهد شد و پدافند هوایی عراق نیز فورا بدان پاسخ خواهد داد.

این مسئله شامل پروازهای شناسایی، شناسایی مسلح، پرواز جنگنده ها، بالگردها و انواع پهپادها برای طرف های عراقی و غیرعراقی می گردد و موافقت آن صرفا از طرف فرمانده کل نیروهای مسلح (نخست وزیر) یا نماینده اوست.

دیکا در ادامه با این ادعا که نیروهای ائتلاف به تصمیمات دولت عراق پایبند هستند، مدعی شد که ائتلاف آمریکا، به حمایت از نیروهای امنیتی عراق ادامه خواهد داد تا خطر گروه تروریستی داعش به خاتمه برسد.

این مسئول آمریکایی با اشاره به دشواری مشخص جدول زمانی برای خاتمه فعالیت ائتلاف [آمریکا] در عراق، گفت که نیروهای عراقی که کنترل مرزهای سوریه و عراق را به دست گرفتند، نیروهای توانمندی هستند که تحت آموزش نیروهای ائتلاف قرار داشتند.

این ادعاها در حالی از سوی دیکا مطرح می گردد که نمایندگان و مسئولان عراقی بارها خواهان خاتمه فعالیت ائتلاف آمریکا و اخراج نظامیان تروریست آمریکا از خاک این کشور شده اند.

23310

منبع: خبرآنلاین

به "ائتلاف آمریکا : مراقبت از حریم هوایی عراق، وظیفه ما نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف آمریکا : مراقبت از حریم هوایی عراق، وظیفه ما نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید