انفجار در تجمع نظامیان متحد امارات در جنوب یمن

به گزارش وبلاگ ساز ویرا، مراسم شماری از نظامیان در یکی از استان های جنوبی یمن که به نظر می رسد از متحدان امارات هستند، امروز شاهد انفجاری مهیب بود.

انفجار در تجمع نظامیان متحد امارات در جنوب یمن

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ساز ویرا، منابع خبری در جنوب یمن از وقوع انفجاری هنگام برگزاری مراسمی نظامی در استان ضالع خبر دادند.

وبگاه خبری کریتر یمن گزارش کرد که تجمعی وابسته به سربازان تحت آموزش در استادیوم الصمود [ایستادگی] در استان ضالع چند کشته و مجروح بر جای گذاشت.

طبق این منبع، علت انفجار روشن نیست و اشاره نکرد که این نظامیان وابسته به چه طرفی هستند اما وبگاه خبری المشهد الیمنی به نقل از منابع محلی گزارش کرد که این انفجار در جمع نظامیان وابسته به المجلس الانتقالی الجنوبی (شورای انتقالی جنوب) اتفاق افتاده است.

موقعیت استان ضالع در یمن

از شورای انتقالی جنوب، به بازوی امارات در جنوب یمن تعبیر می گردد که از شش ماه پیش با نیروهای وابسته به دولت عبد ربه منصور هادی (متحد عربستان) بشدت درگیر هستند و ریاض و ابوظبی با امضای توافق موسوم به توافق ریاض کوشش نموده اند که ضمن تقسیم قدرت در جنوب یمن، درگیری متحدان خود در جنوب یمن را متوقف نمایند.

یک منبع محلی، انفجار امروز صبح را شدید توصیف کرد که تجمعی از نظامیان در حال آموزش جدید وابسته به گارد تأسیسات وابسته به شورای انتقالی جنوب را هدف گرفت.

انفجار ضالع یمن - 8 دی

طبق این گزارش، قرار بود نظامیان آموزش دیده، امروز پس از اتمام دوره آموزش خود، طی مراسمی در استادیوم الصمود در شهر ضالع خاتمه دوره خود را جشن بگیرند.

المشهد الیمنی نیز تأکید کرد که این انفجار چند کشته و زخمی بر جای گذاشته است اما علت انفجار هنوز روشن نیست.

تصویر منتشر شده، بعد از انفجار

تصویر منتشر شده، بعد از انفجار

استان های جنوبی و جنوب شرقی یمن مثل عدن، ضالع و المهره که تحت کنترل عربستان و امارات است، شاهد ناامنی روزافزون است که درگیری نیابتی عربستان و امارات بر شدت آن افزوده است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "انفجار در تجمع نظامیان متحد امارات در جنوب یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انفجار در تجمع نظامیان متحد امارات در جنوب یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید