اهدای 10 هزار کیت تشخیص ویروس جدید کرونا و 10 هزار کیت استخراج DNA و RNA از این ویروس به ایران

به گزارش وبلاگ ساز ویرا، سفیر چین در ایران از اهدای 10 هزار کیت تشخیص ویروس جدید کرونا و 10 هزار کیت استخراج DNA و RNA از این ویروس به ایران توسط شرکت چینی اطلاع داد.

اهدای 10 هزار کیت تشخیص ویروس جدید کرونا و 10 هزار کیت استخراج DNA و RNA از این ویروس به ایران

به گزارش گروه سیاست خارجی وبلاگ ساز ویرا، چانگ هوا سفیر چین در تهران ساعتی پیش از اهدای 20 هزار کیت ارسالی از چین اطلاع داد و در توئیترش با انتشار تصویری نوشت: اهدای 10 هزار کیت تشخیص ویروس جدید کرونا و 10 هزار کیت استخراج DNA و RNA از این ویروس به ایران توسط شرکت چینی.

سفیر چین صبح امروز از ورود این محموله به ایران اطلاع داده بود و در توئیتی نوشته بود: سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت که اولین محموله چین وارد ایران شد و یاری های بیشتر ارسال خواهند شد. قوی باش ایران.

پیش از این سید عباس موسوی از ارسال یاری های چین اطلاع داده و گفته بود که این یاری ها امروز (آدینه) وارد ایران می گردد.

موسوی با بیان اینکه دریافت یاری های داوطلبانه از کشورهای دوست پیگیری شده که به تدریج در حال نهایی شدن است، افزود: اولین محموله در این زمینه توسط دولت و صلیب سرخ چین تهیه شده که شامل حدود 20 هزار کیت آزمایش کرونا و بعضی لوازم دیگر است که بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته روز (آدینه) با یک پرواز ویژه هواپیمایی ماهان وارد کشور خواهد شد.

محمد کشاورززاده سفیر جمهوری اسلامی ایران در پکن نیز با اعلام اینکه در روزهای آینده یاری های قابل توجهی در راه است، گفت: بدون شک چین در مبارزه با ویروس کرونا از همه با تجربه تر و در یاری به ما پایدار تر است.

لازم به ذکر است، چانگ هوا سفیر چین نیز روز چهارشنبه از تحویل پنج هزار کیت تشخیص ویروس کرونا به ایران اطلاع داد و نوشت: 5000 کیت تشخیص ویروس جدید کرونا که هدایای سفارت چین و شرکت های چینی در ایران است، به طرف ایرانی تحویل داده شد. کوشش ما ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "اهدای 10 هزار کیت تشخیص ویروس جدید کرونا و 10 هزار کیت استخراج DNA و RNA از این ویروس به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهدای 10 هزار کیت تشخیص ویروس جدید کرونا و 10 هزار کیت استخراج DNA و RNA از این ویروس به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید