تاکید ملکه انگلیس و ترامپ بر حفظ ارزش ها و منافع مشترک لندن- واشنگتن

به گزارش وبلاگ ساز ویرا، ملکه الیزابت در مراسمی رسمی که با حضور دونالد ترامپ در کاخ باکینگهام برگزار گردید، ارزش ها و منافع مشترک آمریکا و انگلیس را ضامن اتحاد دو کشور برای سال ها دانست.

تاکید ملکه انگلیس و ترامپ بر حفظ ارزش ها و منافع مشترک لندن- واشنگتن

به گزارش وبلاگ ساز ویرا، الیزابت دوم، ملکه انگلیس در این مراسم گفت: من مطمئنم که در آینده ارزش ها و منافع مشترک ما همچنان اتحاد ما را حفظ خواهد نمود. امشب اتحادی را جشن می گیریم که چندین دهه به حصول اطمینان از امنیت و موفقیت مردمان هر دو کشور یاری نموده و بر این باورم که در سال های آینده نیز ادامه خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا نیز از مهمان نوازی ملکه انگلیس و نزدیک به هفت دهه دوستی ارزشمند با آمریکا تشکر کرد.

رییس جمهور آمریکا اظهار کرد: ارزش های مشترکی را که ما را در آینده، متحد حفظ خواهند کرد، تایید می کنم؛ آزادی، استقلال، حق معین سرنوشت، حاکمیت قانون و ارجاع به حقوقی که از سوی خداوند در اختیار ما گذاشته شده اند.

دونالد ترامپ که به همراه همسرش از روز دوشنبه سفری سه روزه را به انگلیس شروع نموده، در توییتر خود از احتمال عقد قراردادی بزرگ میان دو کشور به محض خروج انگلیس از اتحادیه اروپا سخن گفته است.

ترامپ، امروز(سه شنبه) در دومین روز سفر خود در یک صبحانه کاری با حضور مدیران شرکت های بزرگ بریتانیایی و آمریکایی در کاخ سنت جیمز با ترزا می دیدار خواهد نمود.

این دو سپس گفت وگوهای خود را در دفتر نخست وزیر ادامه خواهند داد و در پی آن در نشستی خبری حضور می یابند.

قرار است می درباره موضوعات مختلف از جمله تغییرات آب و هوایی با ترامپ صحبت کند و بر انتقاد خود درباره خروج یک جانبه آمریکا از پیمان پاریس تاکید خواهد نمود.

موضوع شرکت هواوی، از محورهای دیگر بحث میان می و ترامپ خواهد بود. درحالیکه آمریکا این شرکت بزرگ تولیدکننده گوشی های تلفن هوشمند را در فهرست سیاه خود گذاشته است، بریتانیا هنوز تصمیمی برای توقف همکاری خود با هواوی برای راه اندازی شبکه G5 نگرفته است.

شاهزاده اندرو، فرزند ملکه بریتانیا، جرمی هانت، وزیر خارجه و فیلیپ هاموند، وزیر دارایی بریتانیا از جمله حاضران در این جلسه خواهند بود.

در این نشست مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا و ایوانکا ترامپ، دختر و مشاور ترامپ او را همراهی خواهند کرد.

این آخرین دیدار رسمی ترزا می در مقام نخست وزیر با یکی از رهبران دنیا خواهد بود. قرار است. او آدینه، هفتم ژوئن و پس از سرانجام سفر ترامپ از نخست وزیری بریتانیا کنار رود.

امروز تظاهرات سراسری در اعتراض به سفر ترامپ از ساعت 11 صبح در میدان ترافالگار در نزدیکی دفتر نخست وزیر بریتانیا شروع می گردد. قرار است جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر بریتانیا در این گردهمایی سخنرانی کند.

ترامپ در ادامه سفر سه روزه خود، روز چهارشنبه به شهر پورتسموث در جنوب بریتانیا خواهد رفت و در هفتاد و پنجمین سالگرد اعزام نیروهایی بریتانیایی به جبهه نرماندی در شمال فرانسه برای مقابله با نیروهای آلمان نازی در جریان جنگ دنیای دوم شرکت خواهد نمود.

او سپس برای ملاقات با لیو واردکار، نخست وزیر ایرلند به شهر شانون، در جنوب غربی این کشور خواهد رفت. ترامپ در ایرلند سری هم به زمین های گلف خود خواهد زد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تاکید ملکه انگلیس و ترامپ بر حفظ ارزش ها و منافع مشترک لندن- واشنگتن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید ملکه انگلیس و ترامپ بر حفظ ارزش ها و منافع مشترک لندن- واشنگتن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید