حمله وحشیانه با خودرو به میان جمعیت معترضان در آمریکا

به گزارش وبلاگ ساز ویرا، مأمور یک زندان در آمریکا با یک وانت سیاه به میان جمعیت معترضانی که بیرون زندان تجمع نموده بودند حمله ور شده و موجب زخمی شدن چندین نفر شد.

حمله وحشیانه با خودرو به میان جمعیت معترضان در آمریکا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ساز ویرا، بعضی از معترضان شرکت نماینده در یک تجمع اعتراضی در بیرون زندانی در ایالت رودآیلند روز پنجشنبه از هجوم وانت سیاهِ متعلق به این زندان به میان جمعیت تظاهرنمایندگان خبر داده اند.

روزنامه واشنگتن پست نوشته معترضان روی آسفالت مقابل زندان وایات در ایالت رود آیلند که از مجموعه بازداشت گاه های در حال همکاری با اداره مهاجرت و گمرک آمریکا است نشسته بودند که ناگهان این خودرو به سمت آنها هجوم آورد. راننده خودرو بعد از داد و فریادهای معترضان برای یک لحظه خودرو را متوقف کرد، اما ناگهان دوباره به سمت معترضان هجوم آورد و چیزی نمانده بود که چندین نفر را زیر بگیرد.

برگزارنمایندگان این تجمع اعتراضی می گویند برخورد خودرو به بعضی از تظاهرات نمایندگان آنها را روانه بیمارستان نموده، اگرچه هیچ یک به طور جدی زخمی نشدند. ایمی آنتونی، یکی از برگزارنمایندگان این تجمع اعتراضی گفت: واقعاً وحشتناک بود چون نمی دانستیم قصد راننده واقعاً چیست.

معترضان می گویند راننده این خودرو یکی از مأموران بازداشتگاه بوده که لباس فرم به تن داشته است. نیروهای پلیس حاضر در صحنه دخالتی در ماجرا نکردند و راننده بعد از حمله محافظ ها با اسپری فلفل به معترضان وارد بازداشتگاه مورد نظر شد.

تظاهرات نمایندگان از اعضای فعالان گروهی به نام Never Again Action بوده اند که خواهان تعطیلی اداره گمرک و مهاجرت آمریکا و بازداشتگاه های محل نگهداری مهاجران در سراسر آمریکا هستند.

مخالفت با فعالیت های اداره مهاجرت و گمرک آمریکا، بعد از برخوردهای خشن مأموران این نهاد آمریکایی با مهاجران افزایش پیدا نموده است. چهارشنبه هفته گذشته مأموران این اداره در یورشی کم سابقه به کارخانه های ایالت می سی سی پی، صدها مهاجر را بازداشت کردند. آسوشیتدپرس شمار افراد بازداشت شده در جریان این عملیات که در کارخانه های فرآوری مواد غذایی صورت گرفت را دستکم 680 نفر بیان کرد.

متیو آلبنس سرپرست اداره مهاجرت و گمرک آمریکا گفته است که این عملیات از حیث تعداد بازداشت شدگان، بزرگترین عملیات بازداشت کارگران غیرقانونی در یک دهه گذشته به شمار می آید و از این نظر که این تعداد بازداشت تنها در یک ایالت صورت گرفته نیز در تاریخ آمریکا بی سابقه است.

این عملیات در شهرهای کوچکی مانند بی اسپرینگز، کارتیج، کانتون، مورتون، پلاتچی و سباستاپول که عمده نیروی کار خود را از مهاجرین لاتین تأمین می نمایند، انجام گرفته است.

روزنامه یو اس ای تودی هم به نقل از شاهدان نوشت که نیروهای اداره مهاجرت کارخانه های هدف را محاصره نموده اند و سپس با یورش به این مراکز، کارگران حاضر در آن ها را بازداشت نموده و با اتوبوس به یک مرکز نظامی انتقال داده اند.

مقابله با مهاجرین و پناهجویان خارجی شعار اصلی دونالد ترامپ در جریان رقابت های انتخاباتی سال 2016 بود. در بیش از دو سالی که او در کاخ سفید حضور دارد، ده ها هزار پناهجو در مرزهای جنوبی این کشور بازداشت شده و به اردوگاه هایی منتقل شده اند که نمایندگان کنگره آمریکا وضعیت آن ها را فاجعه بار توصیف نموده اند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "حمله وحشیانه با خودرو به میان جمعیت معترضان در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله وحشیانه با خودرو به میان جمعیت معترضان در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید