خبرنگاران برپایی 3 اردوگاه اسکان اضطراری در روستاهای مناطق زلزله زده هرمزگان

به گزارش وبلاگ ساز ویرا، تهران - خبرنگاران - معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از برپایی سه اردوگاه اسکان اضطراری و موقت برای زلزله زدگان در روستاهای سایه خوش، دژگان و کلاتو بخش مرکزی شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان اطلاع داد.

خبرنگاران برپایی 3 اردوگاه اسکان اضطراری در روستاهای مناطق زلزله زده هرمزگان

محمد باقر محمدی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی وبلاگ ساز ویرا اضافه نمود: این شمار اردوگاه اسکان اضطراری به منظور اسکان زلزله زدگان روستاهای یادشده در منطقه زلزله زده برپا شده است.

وی ادامه داد: همچنین به منظور ارائه سایر خدمات امدادی و حمایتی به زلزله زدگان روستاهای یاده شده، اقلام زیستی از جمله 30 تخته چادر امدادی، 60 تخته موکت و 150 تخته پتو در میان آنان توزیع شده است.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با تشریح اقدامات بعمل آمده از زمان وقوع زلزله 5.5 ریشتری در استان هرمزگان شرح داد: از بامداد امروز (شنبه) تا دقایقی پیش 120 نفر از متاثران از این زلزله با برپایی چادرهای امدادی به صورت اضطراری اسکان و تیم ارزیابی به استعداد چهار تیم به 15 روستا اعزام شدند، فراخوان نیروها و عوامل عملیاتی کادر و داوطلب و اعلام آماده باش به شعب مشخص و ارزیابی اولیه با تماس تلفنی با دهیاران واقع در محدوده اثر گذاری زلزله اجرا شده است.

محمدی با تشریح مکان وقوع، منطقه تحت تاثیر، مناطق آسیب دیده و نوع آسیب این زلزله اضافه نمود: زمین لرزه ای به بزرگی 5.5 ریشتر در عمق 19 کیلومتری زمین استان هرمزگان حد فاصل روستای باسعیدو بندر قشم و روستاهای سایه خوش و حمیران از شهرستان بندرلنگه را لرزاند که در این محدوده 37 روستا مشتمل بر 6 هزارو 553 خانوار با جمعیتی بالغ بر 25 هزار و 352 نفر زندگی می نمایند.

وی درباره روستاهای آسیب دیده بر اثر وقوع زمین لرزه، اضافه نمود: روستاهای کلاتو، سایه خوش و دژگان از جمله روستاهای آسیب دیده هستند که ریزش دیوار حیاط و ترک خوردگی سقف و دیوار بعضی منازل در آن گزارش شده است.

به گزارش بامداد شنبه وبلاگ ساز ویرا به نقل از مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران، زلزله ای به بزرگی 5.5 دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت 1 و 1 دقیقه و 3 ثانیه بامداد امروز (شنبه) کنگ در استان هرمزگان را لرزاند.

این زلزله در عمق 19 کیلومتری زمین به وقوع پیوست.

کانون این زلزله در موقعیت 26.67 عرض شمالی و 55.21 طول شرقی ثبت شده است.

بندر کُنگ یکی از شهرهای تابعه شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران برپایی 3 اردوگاه اسکان اضطراری در روستاهای مناطق زلزله زده هرمزگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران برپایی 3 اردوگاه اسکان اضطراری در روستاهای مناطق زلزله زده هرمزگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید