خبرنگاران کشف 160 هزار جفت دستکش احتکاری در خراسان شمالی

به گزارش وبلاگ ساز ویرا، بجنورد- خبرنگاران- فرمانده انتظامی خراسان شمالی از کشف 160 هزار جفت دستکش، چهار هزار و 350 ماسک و تعدادی بطری الکل 500 سی سی احتکار شده در این استان اطلاع داد.

خبرنگاران کشف 160 هزار جفت دستکش احتکاری در خراسان شمالی

سردار علیرضا مظاهری، آدینه گفت: پس از توقیف کالاهای بهداشتی احتکار شده، واحد احتکارنماینده نیز پلمب شد.

وی با هشدار به کسانی که با امنیت مردم بازی می نمایند؛ اضافه کرد: سلامت مردم مانند امنیت آنها شوخی بردار نیست و نیروی انتظامی آمادگی برخورد با این افراد را دارد و از شهروندان درخواست داریم هرگونه تخلف را به وسیله پل ارتباطی تلفن 110 به پلیس گزارش نمایند.

وی گفت: در حوزه فضای مجازی نیز کسانی که به شایعات کرونایی دامن زده و تبلیغ سوء می کردند مورد شناسایی نهاده شدند و در این راستا به 60 نفر تذکر داده شد.

سردار مظاهری به اقدامات دیگر نیروی انتظامی پس از شیوع ویروس کرونا اشاره نمود و اضافه کرد: در این راستا ابتدا بخش تخصصی توسط معاونت بهداری، آموزش های لازم را به کارکنان و خانواده های نیروی انتظامی ارائه داد و ضد عفونی کردن روزانه یگان های انتظامی نیز در دستور نهاده شد.

فرمانده انتظامی خراسان شمالی کنترل ورودی و خروجی های استان به وسیله زمینی و هوایی را دیگر فعالیت های ناجا برشمرد و بیان داشت: در برقراری نظم و امنیت بیمارستان ها به ویژه بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) در بجنورد و بیمارستان شیروان، کارکنان انتظامی کاملا فعال هستند.

نگرانی از شیوع ویروس کرونا در چند روز اخیر موجب نایاب شدن اقلام بهداشتی نظیر ماسک، ژل و مواد ضدعفونی نماینده در داروخانه ها و فروشگاههای خراسان شمالی شده و جوی از وحشت و هراس را در میان مردم و خانواده ها ایجاد نموده است.

استان خراسان شمالی که تا اواسط هفته گذشته از آلودگی ویروس کرونا پاک تلقی می شد، از روز دوشنبه با اعلام مسوولان دانشگاه علوم پزشکی استان مبنی بر مشاهده نخستین تست مثبت کرونا در یکی از بیماران بستری شده در بجنورد، وارد مرحله تازه ای شد.

به گفته سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از مجموع 80 فردی که با علائم کرونا به بیمارستان های خراسان شمالی مراجعه نموده و یا انتقال یافته اند، 36 نفر بستری شده اند که با ترخیص 23 نفر آنان، در حال حاضر 13 بیمار مشکوک به کرونا در بخش قرنطینه بیمارستان های استان بستری هستند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران کشف 160 هزار جفت دستکش احتکاری در خراسان شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کشف 160 هزار جفت دستکش احتکاری در خراسان شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید