دانشگاه تهران در انتظار تخصیص بودجه مناسب از طرف دولت و مجلس است

به گزارش وبلاگ ساز ویرا، معاون دانشجویی دانشگاه تهران، با بیان اینکه در بخش تعمیر، تجهیز، خرید و توسعه دچار کمبود اعتبارات هستیم، گفت: از دولت و نمایندگان مجلس در زمان بودجه بندی درخواست داریم که به دانشگاه تهران توجه بیشتری را معطوف دارند.

دانشگاه تهران در انتظار تخصیص بودجه مناسب از طرف دولت و مجلس است

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ ساز ویرا به نقل از دانشگاه تهران ، سعید حبیبا، معاون دانشجویی دانشگاه تهران، با بیان اینکه در بخش تعمیر، تجهیز، خرید و توسعه دچار کمبود اعتبارات هستیم، گفت: از دولت و نمایندگان مجلس در زمان بودجه بندی درخواست داریم که به دانشگاه تهران توجه بیشتری را معطوف دارند.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران ضمن اعلام این مطلب اضافه نمود: در حوزه معاونت دانشجویی مسائل زیر ساختی داریم و البته بحث خوابگاه ها و تغذیه بیش از همه الویت دارد. ما به صورت جدی به توسعه خوابگاه ها احتیاج داریم تا بتوانیم کمبود خوابگاه های مناسب را برای دانشجویان فراهم کنیم.

وی اضافه نمود: تمامی دانشجویان پسر تحصیلات تکمیلی در مجتمع کوی دانشگاه و دانشجویان دختر مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی نیز در مجتمع های خوابگاهی مستقر هستند. ولی دانشجویان پسر مقطع کارشناسی در 28 ساختمان خوابگاه های سطح شهر مستقرند که حدود دو هزار و 300 دانشجو را شامل می گردد.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران، اظهار کرد: خوابگاه های سطح شهر به لحاظ قدمت بنا احتیاجمند بازسازی هستند و مسائل خاص خود را دارند. در مجتمع کوی دانشگاه امکانات رفاهی شامل سینما، صنوف، سالن مطالعه، کتابخانه و مسجد وجود دارد ولی در خوابگاه های سطح شهر این امکانات وجود ندارد.

حبیبا، با بیان اینکه در کوششیم تا این امکانات را برای دانشجویان ساکن خوابگاه های سطح شهر نیز ایجاد کنیم، اعلام نمود: در جهت تحقق این امر اقداماتی چون مذاکره با شهرداری اجرا شده است، تا یک بازار روز در اطراف دانشگاه برای استفاده دانشجویان ساکن خوابگاه های سطح شهر ایجاد گردد تا آنان بتوانند با قیمت مناسب ما یحتاج مورد احتیاج خود را تأمین نمایند.

وی، درباره پیگیری برای بهبود امکانات رفاهی خوابگاه های سطح شهر گفت: علاوه بر رایزنی با شهرداری، با دانشگاه علوم پزشکی نیز مذاکره شده است، تا دانشجویان خوابگاه های سطح شهر بتوانند از تعاونی آن دانشگاه که در خیابان قدس نبش خیابان طالقانی و نزدیک خوابگاه های سطح شهر دانشگاه تهران قرار گرفته است، استفاده نمایند و این تعاونی هر روز هفته به غیر از آدینه ها که در دانشگاه تهران نماز آدینه برگزار می گردد از ساعت 8 صبح تا 22 مشغول به کار است.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران، در ادامه توضیح داد: موضوع بعدی تأمین وعده غذایی شام با کیفیت مناسب در خوابگاه های سطح شهر بود، با توجه به اینکه وعده غذایی شام برای این خوابگاه ها بعد از ساعت 15 در ظروف یکبار مصرف بسته بندی و از ساعت 17 توزیع می شد تا ساعت 19-18 در اختیار دانشجویان قرار می گرفت، در نتیجه این موضوع باعث سرد شدن و افت کیفیت غذا تا زمان رسیدن به دست دانشجویان می شد.

وی اضافه نمود: از این رو در سلف مهر دانشگاه، امکان صرف شام را برای دانشجویان فراهم کردیم تا احتیاج به حمل غذا نباشد. هم چنین قرار است به زودی سلف پردیس هنرهای زیبا نیز برای صرف وعده شام این دانشجویان راه اندازی گردد.

حبیبا، درباره سایر اقدامات اجرا شده برای افزایش رفاه دانشجویان ساکن خوابگاه های سطح شهر اظهار کرد: یکی دیگر از مسائل این دانشجویان کمبود امکانات ورزشی بود. در اطراف دانشگاه تهران دو سالن ورزشی داریم که به تمرینات آمادگی مسابقات دانشجویی در سطح استانی و کشوری اختصاص داشت. با هماهنگی که با معاونت فرهنگی دانشگاه، دانشکده تربیت بدنی و کوی دانشگاه صورت گرفت، این تمرینات به آن مکان منتقل شد. در حال حاضر این دو سالن در روزهای غیر تعطیل از ساعت 20 تا نیمه شب و روزهای آدینه از ساعت 7 صبح تا نیمه شب برای استفاده دانشجویان سطح شهر اختصاص داده شده است.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران، در بخش دیگری از سخنان خود مطرح کرد: به رغم محدودیت هایی که در بحث بودجه داریم کوشش شده که با موافقت هیأت رئیسه دانشگاه مبلغ یارانه صبحانه دانشجویان خوابگاهی از یک هزار تومان به یک هزار و 500 تومان افزایش یابد.

وی اضافه نمود: طی توافق با شرکت پگاه مقرر شد آن شرکت نسبت به نصب کانکس جهت تأمین اقلام صبحانه با تخفیف ویژه 17 درصدی برای دانشجویان ساکن خوابگاه های سطح شهر اقدام کند.

حبیبا، با اشاره به سایر اقدامات اجرا شده در حوزه معاونت دانشجویی گفت: در کل دانشگاه تهران حدود 119 دانشجوی نابینا و کم بینا دارد که مناسب سازی شرایط برای تردد این دانشجویان در دانشکده روانشناسی را به صورت آزمایشی آغاز نموده ایم و امید داریم در سطح کل دانشگاه تهران بتوانیم محیط مناسب برای این دانشجویان فراهم آوریم.

وی اعلام نمود: هم چنین برای مطالعات و امتحانات، دستگاه ضبط صدا در اختیار این دانشجویان قرار گرفته است. در امسال به 27 نفر از ورودی های جدید این دانشجویان دستگاه ضبط صدا ارائه شده است. در کوشش هستیم تعدادی دستگاه برجسته نگار هوشمند، یک عدد پرینتر و یک عدد به دید نیز برای این دانشجویان خریداری کنیم.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران، در خاتمه توضیح داد: یک خوابگاه نیمه تمام با ظرفیت 250 نفری در مجتمع کوی دانشگاه قرار گرفته است که در کوششیم تا با یاری خیرین این خوابگاه را احداث و ظرفیت جدیدی را برای اسکان دانشجویان فراهم آوریم. هم چنین در صورت تأمین بودجه درصدد در اختیار دریافت خوابگاه به صورت استیجاری نیز هستیم.

منبع: خبرگزاری فارس

به "دانشگاه تهران در انتظار تخصیص بودجه مناسب از طرف دولت و مجلس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه تهران در انتظار تخصیص بودجه مناسب از طرف دولت و مجلس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید