صدور کارت انتها خدمت به شرط کسب مهارت

به گزارش وبلاگ ساز ویرا، سخنگوی قرارگاه مهارت آموزی سربازان نیروهای مسلح گفت که از سال 1401 صدور کارت خاتمه خدمت بدون داشتن حداقل یک مهارت برای سربازان انجام نخواهد شد.

صدور کارت انتها خدمت به شرط کسب مهارت

به گزارش وبلاگ ساز ویرا، سردار موسی کمالی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به بازدید فرمانده قرارگاه مرکزی سربازان و کنندگان شماری از دستگاه ها و نهادهای عضو قرارگاه از مرکز آموزش شهید جوادنیا در قزوین اظهار کرد: در جریان این بازدید از شیوه آموزش در محیط کار واقعی که به شیوه استاد شاگردی معروف است رونمایی شد. در این شیوه سربازان در محیطی واقعی و شبیه به کارگاه و در حضور اساتید فن، مهارت های ویژه را فرا خواهند گرفت.

  • تشکیل صندوق حمایت از سربازان ماهر
  • طرح سرباز کارت اجرا شد

کمالی با بیان اینکه در جریان این بازدید سربازان امدادگر گواهی مهارت خود را دریافت کردند، گفت: علاوه بر آن به طور کلی آموزش امور امدادی به سربازان از جمله مواردی است که جمعیت هلال احمر مسئولیت آن را بر عهده گرفته و بنا داریم تا سال 1400 تمام سربازان این مهارت را آموخته باشند.

کمالی همچنین با بیان اینکه طبق چشم اندازهای قرارگاه مرکزی مهارت آموزی سربازان نیروهای مسلح، تا سال 1400 باید مهارت آموزی به تمام سربازان انجام شود، اضافه نمود: طبق چشم اندازهای ما تا این سال هر سرباز که از نیروهای مسلح خارج می شود باید حداقل یک مهارت و گواهی نامه مهارتی داشته باشد. به همین دلیل نیز روز گذشته فرمانده قرارگاه مهارت آموزی سربازان گفت که از سال 1401 صدور کارت خاتمه خدمت بدون داشتن مهارت ممنوع می شود.

سخنگوی قرارگاه مهارت آموزی سربازان نیروهای مسلح با اشاره به فعالیت سامانه سرباز ماهر اظهار کرد: افراد دارای مهارت پیش از انجام خدمت سربازی می توانند با مراجعه به این سامانه و مشاهده لیست مهارت ها و فنون مورد نیاز نیروهای مسلح و کشور که بالغ بر 500 مورد در تمام رشته ها است، مهارتی را فرا گرفته و در طول خدمت نیز به همین دلیل به کار گرفته شده و یا آن را تکمیل کنند. از این رو توصیه ما به جوانان این است که اگر هنوز به سربازی اعزام نشده اند مهارت آموزی را جدی گرفته و یا اگر در حال گذراندن خدمت هستند، حتما حداقل یک مهارت را در خود تقویت کنند.

منبع: همشهری آنلاین

به "صدور کارت انتها خدمت به شرط کسب مهارت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور کارت انتها خدمت به شرط کسب مهارت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید