عینک معمولی خود را هوشمند کنید

به گزارش وبلاگ ساز ویرا، فناوری ابداع شده که عینک معمولی را هوشمند می کند. با کمک این فناوری کاربر بدون نگاه کردن به تلفن همراه یا ساعت هوشمندش، نوتیفیکیشن ها را می بیند و می تواند با چشمانش از اپلیکیشن ها استفاده کند.

عینک معمولی خود را هوشمند کنید

شرکت بوش فناوری نوینی ابداع کرده تا عینک های معمولی را هوشمند کند.

این سیستم Bosch Smartglasses Light Drive نام دارد و می توان آن را روی قاب هر عینکی نصب کرد تا هولوگرام هایی از عناصر مختلف تعبیه شده در عنبیه کاربر نمایش دهد.

بوش ادعا می کند این فناوری به کاربران اجازه می دهد هنگام استفاده از عینک هوشمند بدون نگاه کردن به تلفن همراه یا ساعت هوشمندشان، نوتیفیکیشن ها را ببینند و فقط با کمک چشمانشان از اپلیکیشن ها استفاده کنند.

بوش ادعا می کند این سیستم بی نیاز از دست کار می کند و تصویر ایجاد شده توسط آن همیشه واضح است و در کانون دید کاربر نشان داده می شود.

یکی از ماژول های مهم برای این فناوری کوچکتر شده و کمتر از 10 گرم وزن دارد. همچنین ماژول مذکور 30 درصد باریک تر از نمونه های مشابه است. بوش در حال حاضر قیمت تجاری این فناوری را اعلام نکرده اما تایید کرده سیستم مذکور در ژانویه 2020 در نمایشگاه CES رونمایی می شود.

این نخستین سیستمی است که روشی برای هوشمندسازی عینک های معمولی ارائه می کند. این سیستم با استفاده از اشعه نور عنصر هولوگرافیک تعبیه شده در لنزهای عینک را اسکن می کند. در مرحله بعد این عنصر به عنبیه چشم انسان منتقل می شود.

در نتیجه یک فهرست هولوگرافیک در برابر چشمان کاربر نمایان می شود.،مهر

بیشتر بخوانیم: رصد اخبار روز با عینک هوشمند

منبع: ایران آنلاین

به "عینک معمولی خود را هوشمند کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عینک معمولی خود را هوشمند کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید