غلبه بر چالش های گردشگری مستلزم داشتن طرح و برنامه است

به گزارش وبلاگ ساز ویرا، استاندار کرمانشاه گفت: اگر مدیریت صحیح و برنامه دقیق داشته باشیم، ظرفیتهای گردشگری موجود در استان می تواند بر چالش ها غلبه کند.

غلبه بر چالش های گردشگری مستلزم داشتن طرح و برنامه است

به گزارش وبلاگ ساز ویرا به نقل از روابط عمومی، اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه پنجشنبه 4 بهمن 97 در نشست با شورای اداری اداره کل میراث فرهنگی که در دفتر کاری مدیر کل این استان برگزار گردید، گفت: در حوزه گردشگری بایک برنامه جدی چالشها را بردارید، اگر در استان نتوانیم چالشها را حل کنیم هیچ توقعی از سازمان داشته باشیم.

بازوند با بیان اینکه برای تحقق توسعه گردشگری نیازمند داشتن برنامه هستیم، توضیح داد: اگر می خواهیم میزبان رویداد بین المللی گردشگری روستایی شویم باید روستاهای با ظرفیت ما شناسایی شوند تا زیرساخت های لازم برای آنها فراهم گردد.

او اعلام کرد: اگر قرار است گردشگری یک محور توسعه باشد همه دستگاه ها باید برای تحقق آن پای کار بیایند و میراث فرهنگی تنها نباشد.

او با اشاره به ظرفیت های حوزه گردشگری استان توضیح داد: اگر برای 20 در صد از این ظرفیت های موجود برنامه ریزی و مدیریت مناسب صورت بگیرد بسیاری از چالشهای ما را از پیش رو برداشته می گردد.

استاندار کرمانشاه اضافه نمود: اگر قرار است سال 98 کرمانشاه به شهر گردشگری تبدیل گردد باید با برنامه و کوشش برای اقدامات جدید و خلاقانه در دستور کار قرار گیرد.

بازوند خاطر نشان کرد: باید هر ماه یک جشنواره و رویداد در شهر کرمانشاه برگزار گردد.

او با بیان اینکه سال 98 برای استان کرمانشاه سال گردشگری و اشتغال است اضافه نمود: این موضوع را باید در برنامه خود ببینید و موانع آن شناسایی و برطرف گردد.

استاندار کرمانشاه تاکید نمود: دستگاه ها باید در حوزه سرمایه گذاری پاسخ استعلام در حوزه گردشگری باید در مدت یک هفته بدهند.

او اضافه نمود: گردشگری در کار گروه اشتغال هر 15 روز در دستور کار قرار گیرد تا بتوان موانع سر راه توسعه گردشگری برداشته گردد.

استاندار کرمانشاه در ادامه یادآور شد: اگر میخواهیم مرکزیت کرمانشاه را داشته باشیم باید بتوانیم به سایر استانهای همجوار خدمات ارائه دهیم.

او گفت: گردشگری می تواند اقتصاد خانوار را متحول و در معیشت مردم و سفره آنها نقش داشته باشد و این زمینه مشارکت مردم را فراهم کند.

بازوند در سرانجام ابراز امیدواری کرد که سال 98 با برنامه ریزی و کوشش یک جهش در صنعت گردشگری استان شکل بگیرد.

تأمید بر معرفی جاذبه های گردشگری کرمانشاه

امید قادری مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه نیز در این مراسم گفت: برای معرفی ظرفیت های گردشگری این استان و ارتقا صندلی آن با کمبود اعتبار روبرو هستیم.

او گفت: با توجه به مسائل پرسنل و ساختمان اداری مجموعه میراث فرهنگی خواهان نگاه ویژه استاندار به این دستگاه هستیم.

او توضیح داد: با توجه به نگاه خاص مدیریت ارشد استان به مقوله گردشگری ما نیز تمام توان خود را برای تحقق توسعه گردشگری استان به کار خواهیم برد.

قادری ادامه داد: اداره کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه یک عقب افتادگی تاریخی به لحاظ تخصیص اعتبارات داشته است که به مسائل این مجموعه دامن زده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه با بیان اینکه در سرمایه گذاری در حوزه گردشگری سهم ما خوب نبوده، افزود: در حوزه گردشگری انتظار داریم محدودیت های اعتباری برداشته گردد.

او خطاب به استاندار کرمانشاه بیان داشت: انتظار داریم در حوزه اشتغال فراگیر سهم ویژه ای برای ما به ویژه در حوزه گردشگری دیده گردد.

قادری در سرانجام اعلام کرد: مسائل سرمایه گذاران روزانه رصد و برای برطرف آنها کوشش می گردد.

منبع: میراث آریا

به "غلبه بر چالش های گردشگری مستلزم داشتن طرح و برنامه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غلبه بر چالش های گردشگری مستلزم داشتن طرح و برنامه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید