مرمت آرامگاه یعقوب لیث غیراصولی است

به گزارش وبلاگ ساز ویرا، سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری دزفول با انتشار اطلاعیه ای نسبت به مرمت غیراصولی آرامگاه یعقوب لیث صفاری در دزفول هشدار داد.

مرمت آرامگاه یعقوب لیث غیراصولی است

خبرگزاری مهر: سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری دزفول با صدور اطلاعیه ای آورده است: با توجه به مرمت غیراصولی آرامگاه یعقوب لیث در سایت تاریخی جندی شاپور ذکر چند نکته به منظور تنویر افکار عمومی، حائز اهمیت است.

در ادامه این اطلاعیه تصریح شده است: متأسفانه در اوایل امسال شاهد آتش سوزی درختان مجاور آرامگاه یعقوب لیث بوده و اکنون نیز مرمت غیراصولی این آرامگاه در حال انجام است. با توجه به حوادث و مداخلات اخیر در این بنای تاریخی و ثبت ملی، باید که مسئولان سازمان میراث فرهنگی استان خوزستان در این مسئله مهم ورود نموده و از تخریب این اثر جلوگیری کنند و شرایط را جهت و بازخواست عاملان و آمران تخریب رواق های دور آرامگاه یعقوب لیث میسر کنند.

در ادامه این اطلاعیه عنوان شده است: مسئولان پایگاه جندی شاپور باید جوابگو باشند که آیا برای تعمیر و اصلاح این اثر ملی، پروانه اجرای مرمت صادر شده است؟ پیمانکار آن دارای صلاحیت ضروری است؟ دستور کارهای اجرایی از سوی چه کسی صادر می گردد؟ آیا اداره میراث شهرستان و سازمان میراث استان خوزستان از نحوه عملکرد و مرمت این اثر ثبت ملی آگاه هستند؟

اطلاعیه سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری دزفول تصریح می نماید: با توجه به اینکه بناهای تاریخی هر شهری پیشینه و هویت تاریخی آن شهر محسوب می گردد، از این رو ضروری است به منظور حفظ و صیانت از این بناها اهتمام و کوشش بیشتری صورت گیرد؛ به همین منظور سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری دزفول، با داشتن رتبه دو صلاحیت از وزارت راه و شهرسازی آمادگی همکاری و مشورت به منظور مرمت این اثر تاریخی را اعلام می دارد.

منبع: توریسم آنلاین

به "مرمت آرامگاه یعقوب لیث غیراصولی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرمت آرامگاه یعقوب لیث غیراصولی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید