مهلت به طرف های برجام قابل تمدید نیست، برنامه متوازن کردن تعهدات ایران ادامه دارد

به گزارش وبلاگ ساز ویرا، سخنگوی سازمان انرژی اتمی با تاکید بر این که مهلت دوماهه ایران به طرف های باقی مانده در برجام قابل تمدید نیست گفت: اگر اروپایی ها حقوق مصرح ما در برجام را به رسمیت بشناسند ما هم تعهدات خود را اجرا می کنیم در غیر این صورت برای ایجاد توازن از تعهدات خود کم می کنیم.

مهلت به طرف های برجام قابل تمدید نیست، برنامه متوازن کردن تعهدات ایران ادامه دارد

به گزارش خانه ملت، بهروز کمالوندی درخصوص کاهش تعهدات برجامی ایران و نزدیک شدن به انتها مهلت دوماهه ایران به شرکای توافق هسته ای اضافه نمود: مهلت دوماهه ایران به طرف های باقی مانده در برجام قابل تمدید نیست و بر اساس برنامه زمان بندی شده گام دوم برداشته شد و در ادامه نیز زمانبندی ها به شکل دقیق دنبال می گردد.

وی اضافه نمود: بر اساس قانون اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام اقدام ما وابسته به نحوه اجرای تعهدات سایر اعضایِ برجام است و نمی گردد ما تعهدات خود را انجام دهیم و آنها در عمل کاری نکنند.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی با تاکید بر اینکه پیغام ما روشن است، گفت: در عمل مفهوم رفتار آنها این است که نمی خواهند به تعهدات پایبند باشند یا توانایی آن را ندارند که در این صورت حجت برای ما تمام شده است. بر همین اساس ما طبق فرمایشات رهبری و قانون مجلس عمل خواهیم کرد.

معاونت امور بین الملل، حقوقی و مجلس اظهار داشت: اقدامات ما به طور متوالی و وابسته به هم در حال اجرا است و شرایط برگشت به عقب وجود ندارد و اگر تعلیق تعهدات ایران بخواهد از بین برود باید 1+4 و ظیفه خود را انجام دهد.

کمالوندی توضیح داد: مهم این است که ما داریم بین تعهدات و حقوق خود توازن ایجاد می کنیم و اگر آنها حقوق ما که برطرف تحریم های مصرح در برجام است را به رسمیت بشناسند، ما نیز تعهدات خود را اجرا می کنیم در غیر این صورت برای ایجاد توازن ما نیز از تعهدات خود کم خواهیم کرد.

5050

منبع: خبرآنلاین

به "مهلت به طرف های برجام قابل تمدید نیست، برنامه متوازن کردن تعهدات ایران ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت به طرف های برجام قابل تمدید نیست، برنامه متوازن کردن تعهدات ایران ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید