هشدار سازمان ملل درباره تداوم تهدید جهانی داعش، وجود 20 تا 30 هزار داعشی

به گزارش وبلاگ ساز ویرا، مسئولان مبارزه با تروریسم سازمان ملل متحد گروه تروریستی داعش را همچنان تهدیدی جهانی دانستند و منابع اقتصادی داعش را 300 میلیون دلار براورد کردند.

هشدار سازمان ملل درباره تداوم تهدید جهانی داعش، وجود 20 تا 30 هزار داعشی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ساز ویرا، سایت یو پی آی وابسته به اتحادیه اروپا در گزارشی بیان کرد: مسئولان بلندپایه مبارزه با تروریسم سازمان ملل هشدار دادند که داعش همچنان از شبکه های تروریستی خود از غرب آفریقا تا جنوب شرق آسیا استفاده می نماید.

ولادیمیر ان سرپرست کل دفتر مبارزه با تروریسم سازمان ملل گفت: داعش همچنان از شاخه های خود استفاده می نماید و دست به حمله می زند و ثروتش 300 میلیون دلار برآورد می گردد.

وی گفت: شکست داعش در سوریه ضربه کشنده ای علیه این گروه نبوده است و داعش همچنان درحال توسعه است تا به یک شبکه سری تبدیل گردد. این همان روشی است که ما از سال 2017 میلادی در عراق دیدیم زیرا گفته شده است که فعالیت داعش به منظور جلوگیری از تداوم کوشش ها برای عادی سازی اوضاع و بازسازی تعریف شده است.

این مسئول سازمان ملل اضافه نمود: افزایشی در جذب نیرو توسط داعش و شبکه القاعده در آفریقا در جریان است.

در گزارش یاد شده آمده است: از بین 40 هزار فردی که تخمین زده می گردد به داعش ملحق شده اند، سازمان ملل برآورد نموده است که بین 24 تا 30 هزار نفر از آنها همچنان در قید حیات هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "هشدار سازمان ملل درباره تداوم تهدید جهانی داعش، وجود 20 تا 30 هزار داعشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار سازمان ملل درباره تداوم تهدید جهانی داعش، وجود 20 تا 30 هزار داعشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید