هشدار نسبت به کلاهبرداری از مشمولان سربازی

به گزارش وبلاگ ساز ویرا، رییس سازمان وظیفه عمومی نسبت به کلاهبرداری از مشمولان خدمت سربازی با وعده معافیت و کسر خدمت و ... هشدار داد.

هشدار نسبت به کلاهبرداری از مشمولان سربازی

سردار تقی مهری در گفت وگو با وبلاگ ساز ویرا، درباره جعل کارت های انتها خدمت و معافیت سربازی اظهارکرد: خوشبختانه با توجه به هوشمند شدن کارت های انتها خدمت و معافیت سربازی مواردی نظیر جعل این کارت ها نیز به حداقل رسیده است و ما سال جاری تنها چند مورد معدود داشتیم که بعضی از آن ها نیز مربوط به کارت های قدیمی بود چراکه جعل کارت های هوشمند ممکن نیست و افرادی که دارای کارت جعلی باشند به راحتی قابل شناسایی هستند.

وی با بیان اینکه سازمان وظیفه عمومی ناجا حتما با مواردی نظیر جعل کارت های سربازی برخورد خواهد نمود، گفت: مساله ای که مشمولان خدمت سربازی و خانواده های آنان باید مورد توجه قرار دهند، کلاهبرداری از آنان به بهانه های این چنینی است. پرونده ها و گزارش هایی داشتیم که افراد سودجو و کلاهبردار با وعده کسرخدمت یا دریافت کارت انتها خدمت و معافیت های مختلف مبالغی را از مشمولان خدمت سربازی و خانواده هایشان دریافت نموده و در نهایت یا کاری ننموده و متواری شده اند.

رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا ادامه داد: مواردی هم بوده که کلاهبرداران اقدام به ارائه کارت جعلی به متقاضیان نموده اند اما با توجه به اینکه اطلاعات تمام مشمولان سربازی و وضعیت خدمتی آنان در سامانه وظیفه عمومی به ثبت می رسد، به راحتی می توان تشخیص داد که کارت این افراد جعلی است و آنان باید به سربازی اعزام شوند و حتی ممکن است به دلیل جرم جعل با آنان برخورد قضایی گردد.

مهری در انتها با تاکید بر اینکه مرجع ارائه خدمات به مشمولان خدمت سربازی سازمان وظیفه عمومی ناجا است،اظهارکرد: مشمولان و خانواده هایشان باید توجه داشته باشند که به هیچ عنوان به افراد سودجو که ادعاهایی نظیر دریافت معافیت سربازی، کسر خدمت و ... دارند، اعتماد نکنند و این موارد را به پلیس گزارش دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "هشدار نسبت به کلاهبرداری از مشمولان سربازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار نسبت به کلاهبرداری از مشمولان سربازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید