همایشی برای معرفی هنر جدید در یزد

به گزارش وبلاگ ساز ویرا، نخستین فراخوان همایش ملی شیوه های ارایه در هنرهای جدید منتشر شد.

همایشی برای معرفی هنر جدید در یزد

به گزارش وبلاگ ساز ویرا به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، این رویداد با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد و انجمن هنرهای تجسمی یزد برگزار خواهد شد.

این همایش برای شناسایی هر چه بهتر و بیشتر هنر جدید و معرفی قابلیت های فرهنگی، هنری و اقلیمی شهر یزد با موضوع کشف ظرفیت های اجرای هنرهای جدید در شهر یزد، لزوم بازنگری در آموزش هنرهای جدید با رویکرد ارایه اثر هنری، استفاده از فضای شهری به عنوان نمایشگاه هنر جدید ، زیبایی شناسی و فناوری هنرهای جدید، مشارکت مخاطب هنرهای جدید و نقش او در ارائه اثر هنری و... در آذر ماه امسال در شهر یزد به مدت دو روز برپا می گردد.

سید مجتبی حسینی، معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ریاست شورای سیاستگذاری همایش ملی شیوه های ارایه در هنرهای جدید را بر عهده دارد.

هادی مظفری، مدیر کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جانشین رئیس شورای سیاستگذاری است و اعضای این شورا، مجید جوادیان زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، علی اکبر شریفی مهرجردی رئیس دانشکده هنر و معماری، جعفر امین مقدم رئیس مرکز خلاقیت و فناوری های نوین شهرداری و حمیدرضا قمی از نمایندگان مردم یزد در شورای اسلامی شهریزد هستند.

بخش جنبی این رویداد نیز در کنار ارایه مقالات و همایش با برگزاری کارگاه های آموزشی، میزگرد، نشست بازتعریف هنرهای کاربردی و هنر جدید و هم اندیشی دوسویه ادراک هنرهای جدید بین هنرمندان و مدیران شهری فعالیت خواهد نمود.

علاقمندان تا دهم شهریور ماه فرصت دارند چکیده مقالات خود را در سایت دبیرخانه به آدرس www.cityart.ir ارسال نمایند و یا با دبیرخانه همایش به نشانی : یزد، بلوار دانشجو، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد و شماره تلفن : 03536246660 تماس حاصل نمایند.

بدیهی است آثار رسیده توسط آنالیز و اسامی پذیرفته شدگان به وسیله سایت همایش اعلام خواهد شد.

پذیرفته شدگان تا 15 مهر ماه فرصت دارند اصل مقاله را به دبیرخانه ارسال نمایند و تاریخ نهایی مقالات پذیرفته شده نیمه آبان ماه در نظر گرفته شده است. این رویداد به مدت دو روز در نیمه آذر ماه امسال در شهر یزد برگزار خواهد شد و به سه مقاله برتر جوایز نقدی نیز تعلق خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "همایشی برای معرفی هنر جدید در یزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همایشی برای معرفی هنر جدید در یزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید