ویتامین مفید برای مقابله با سرطان پوست

به گزارش وبلاگ ساز ویرا، متخصصان علوم پزشکی در مطالعه ای تازه به آنالیز ارتباط بین مصرف ویتامین A و کاهش خطر ابتلا به سرطان پوست پرداختند.

ویتامین مفید برای مقابله با سرطان پوست

به گزارش ایسنا، ویتامین A ماده مغذی است که برای حفظ سلامت بدن لازم است و متخصصان در مطالعه جدید خود به آنالیز تاثیر مصرف این نوع ویتامین در کاهش خطر ابتلا به سرطان پوست پرداختند.

از جمله ویتامین های مورد احتیاج برای حفظ سلامت بدن که در فرایند رشد و سلامت چشم ها و پوست نیز موثر است می توان به ویتامین A اشاره نمود. این ویتامین در فرآورده های حیوانی از قبیل تخم مرغ و گوشت مرغ و در بسیاری از سبزیجات و میوه ها وجود دارد.

اکنون گروهی از محققان آمریکایی و کره جنوبی به آنالیز این موضوع پرداختند که آیا ویتامین A بر کاهش خطر ابتلا به سرطان سلول سنگفرشی، رایج ترین نوع سرطان پوست تاثیر دارد؟

در این آزمایش ها محققان به ارزیابی اطلاعات 75 هزار و 170 زن و 48 هزار و 400 مرد پرداختند. در یک بازه زمانی 26 ساله مجموعا 3978 نفر از این افراد به سرطان پوست دچار شدند. همچنین میزان مصرف ویتامین A در این افراد مورد آنالیز نهاده شد.

به گزارش مدیکال نیوز تودی، به گفته محققان آنالیز ها نشان داد افرادی که مقدار بیشتری ویتامین A دریافت می نمایند کمتر در معرض ابتلا به سرطان پوست هستند.

منبع: همشهری آنلاین

به "ویتامین مفید برای مقابله با سرطان پوست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویتامین مفید برای مقابله با سرطان پوست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید