چه موادغذایی را نباید بیشتر از یکبار گرم کرد؟

به گزارش وبلاگ ساز ویرا، حتما شنیده اید که با گرم کردن غذا بخشی از موادمغذی و مفید آن ازبین می رود که در ادامه به معرفی موادغذایی می پردازیم که نباید بیشتر از یکبار گرم شوند.

چه موادغذایی را نباید بیشتر از یکبار گرم کرد؟

از جمله این غذاها می توان به موارد زیر اشاره کرد: اگر برنج پخته شده در دمای اتاق قرار داده شود، اسپورها می تواند در آن چند برابر شود و سم تولید کند که ممکن است موجب بروز تهوع یا اسهال شود از طرفی حرارت دهی مجدد هم اغلب باعث خلاصی از این سموم نمی شود.

حرارت دهی مجدد مرغ عموما توصیه نمی شود زیرا چگالی پروتئینی بیشتری نسبت به گوشت قرمز دارد و زمانی که دوباره گرم شود، پروتئین های آن به طور متفاوتی شکسته می شود و می تواند موجب بروز ناراحتی معده شود.

مرغ و ماکیان هم می تواند حاوی مقدار قابل توجهی آلودگی سالمونلایی باشد و این موضوع می تواند با حرارت دهی مجدد در مایکروویو مشکل ساز باشد زیرا حرارت به همه سطوح ماده غذایی یکسان نفوذ نمی کند و بعضی از بخش های غذا زودتر از دیگر بخش ها می پزد.

در این مورد به خصوص باید گوشت مرغ را مرتب بچرخانیم تا مطمئن شویم که درون و بیرون آن به خوبی حرارت دیده باشد. چنان چه قارچ پخته در یخچال به مدت کمتر از 24 ساعت نگهداری شود، مسئله ای برای گرم کردن دوباره در دمای پیشنهادی 70 درجه سانتی گراد نخواهد داشت.

منبع: سلامت نیوز

منبع: همگردی

به "چه موادغذایی را نباید بیشتر از یکبار گرم کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه موادغذایی را نباید بیشتر از یکبار گرم کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید