کاراته قهرمانی آسیا، درخشش برق طلا بر گردن خاکسار، کاتای بانوان به مدال نقره رسید، صادقی و کاتای تیمی مردان برنزی شدند

به گزارش وبلاگ ساز ویرا، در ادامه مسابقات کاراته قهرمانی آسیا، نمایندگان کشورمان به چهار مدال طلا، نقره و برنز دست یافتند.

کاراته قهرمانی آسیا، درخشش برق طلا بر گردن خاکسار، کاتای بانوان به مدال نقره رسید، صادقی و کاتای تیمی مردان برنزی شدند

به گزارش وبلاگ ساز ویرا، روز دوم از شانزدهمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی آسیا از صبح امروز (شنبه) در تاشکند ازبکستان در حالی برگزار گشت و طراوت خاکسار پیروز به کسب نخستین مدال طلای کاراته ایران در این مسابقات شد و فاطمه صادقی و کاتای تیمی مردان به مدال برنز دست یافتند.

در دیدار نهایی وزن 55- کیلوگرم، طراوات خاکسار در دیداری یک طرفه مقابل سوینچ راخیموآ از ازبکستان به فزونی 7 بر صفر دست یافت تا نخستین مدال طلای کاراته ایران را در مسابقات قهرمانی آسیا کسب کند.

خاکسار روز گذشته(جمعه) و برای حضور در دیدار نهایی ابتدا با نتیجه 8 بر صفر از سد دیپکا دیمان از هند گذشت. او در دور دوم نیز با نتیجه 3 بر 2 مقابل مائه اسو از فیلیپین پیروز شد. نماینده کاراته کشورمان در مبارزه سوم مقابل آنو آریکاری از نپال با نتیجه 8 بر صفر پیروز شد تا به دیدار نیمه نهایی صعود کند. خاکسار در این مرحله نیز در دیداری نیزدیک مقابل کوک آگونگ از اندونزی 6 بر 5 پیروز شد تا به دیدار نهایی صعود کند.

همچنین کاتای تیمی بانوان با ترکیب ترکیب الناز تقی پور، شادی جعفری زاده و نجمه قاضی زاده که به دیدار فینال راه یافته بود به دلیل آسیب دیدگی شادی جعفری زاده در جریان تمرینات از ناحیه زانو، از حضور در دیدار فینال و مبارزه با تیم ژاپن انصراف داد تا صاحب مدال نقره شانزدهمین دوره رقابت های قهرمانی آسیا شود.

اما در رقابت های کاتای انفرادی بانوان، فاطمه صادقی در دیدار رده بندی به مصاف به مصاف آدا وونگ از کره جنوبی رفت و با فزونی 24.6 بر 23.74 به مدال برنز دست یافت.

نماینده کاتا بانوان روز گذشته به دور دوم صعود کرده بود، امروز و در دوم مسابقات خود با کاتاروهایی از اندونزی، ویتنام و هنگ کنگ همگروه بود و توانست با کسب امتیاز 24.14 به دیدار رده بندی راه یابد.

در ادامه مسابقات نیز کاتای تیمی مردان با ترکیب ترکیب ابوالفضل شهرجردی، علی زند و میلاد فرازمهر در دوم دوم رقابت خود امروز با تیم های کویت، اندونزی و ژاپن همگروه شد و با کسب امتیاز 25 پس از تیم ژاپن به عنوان تیم دوم راهی دیدار رده بندی شد.

این تیم برای کسب مدال برنز به مصاف تیم هنگ کنگ رفت و توانست با غلبه بر این تیم مدال برنز را بر گردن آویزد.

رقابت های قهرمانی آسیا از روز گذشته در شهر تاشکند ازبکستان با حضور 340 کاراته کا از 33 کشورآغاز شد و فردا(یکشنبه) با برگزاری رقابت های کومیته تیمی مردان و بانوان به خاتمه می رسد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کاراته قهرمانی آسیا، درخشش برق طلا بر گردن خاکسار، کاتای بانوان به مدال نقره رسید، صادقی و کاتای تیمی مردان برنزی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاراته قهرمانی آسیا، درخشش برق طلا بر گردن خاکسار، کاتای بانوان به مدال نقره رسید، صادقی و کاتای تیمی مردان برنزی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید