یاری دریافت از طبیعت برای طراحی محیط در شهرهای جهان

به گزارش وبلاگ ساز ویرا، خبرنگاران آنلاین:مدیران شهری در بعضی شهرهای جهان از طبیعت برای طراحی محیط های شهری استفاده و به ارتقا کیفیت زندگی شهروندان یاری می نمایند.

یاری دریافت از طبیعت برای طراحی محیط در شهرهای جهان

به گزارش شهرنوشت به نقل از بخش یو ان اینوایرومنت(UN Environment)، مدئین یا مدلین (Medellín) پس از بوگوتا دومین شهر بزرگ کلمبیاست و مرکز ملی آمار کلمبیا جمعیت این شهر را تا سال 2017 حدود 2.5 میلیون نفر تخمین زده که در 382 کیلومترمربع جای گرفته اند.

این شهر از نظر جغرافیایی در دره آبورا واقع شده و رودخانه مدلین آن را به دو بخش تقسیم می نماید که خود موجب کاهش فضای شهری و ظهور چالش هایی همچون حفاظت از اکوسیستم ها شده است.

کمبود فضای شهری به نسبت جمعیت، طراحان و مسئولین این شهر را بر آن داشت تا پروژه کریدورهای سبز (Green Corridors) را کلید بزنند.

به یاری این پروژه سایه های درختان برای دوچرخه سواران و عابران پیاده و فضایی خنک و هوایی تمیز در کنار خیابان های شلوغ فراهم شد. باغ هایی پوشیده از گونه های مختلف گیاهی، مردمی با پیشینه محرومیت را به باغبان های شهری و متخصصین گیاه شناسی تبدیل کرد. دما دو تا سه درجه سانتی گراد کاهش یافت و انتظار می رود در آینده نیز کاهش بیشتری داشته باشد.

مسئولین این شهر با تبدیل 18 جاده و 12 راستا آبی به بهشتی سرسبز موجب کاهش گرما در این منطقه شدند.

فدریکو گوتیرز، شهردار مدلین، می گوید: وقتی ما تصمیم به اجرای طرح 30 کوریدور سرسبز گرفتیم بر مکان هایی تأکید داشتیم که فضای سبز نداشتند و با این مداخله دمایی، هوا را مدیریت نموده و آن را بیش از دو درجه سانتی گراد کاهش دادیم که شهروندان در حال حاضر آن را احساس می نمایند.

خوآن بلو، رئیس محیط زیست سازمان ملل متحد در کلمبیا هم می گوید: پروژه کریدورهای سرسبز نمونه ای عالی است از این که طراحان و مسئولین شهری چگونه می توانند از طبیعت برای طراحی هوشمندانه شهری استفاده نمایند.

منبع: همشهری آنلاین

به "یاری دریافت از طبیعت برای طراحی محیط در شهرهای جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یاری دریافت از طبیعت برای طراحی محیط در شهرهای جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید